Pfdssw
-strona główna

Największa organizacja sztuk walki, zrzeszająca ponad 30 związków różnych stylów






 

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki:

zatwierdzenie nadanych stopni mistrzowskich dan 

 

 

Prezes Zarządu Głównego Federacji soke Ryszard Murat 10 dan

zatwierdził stopnie mistrzowskie nadane od 2007 roku przez

Pszczyńską Akademię Sztuk Walki w stylach:

Pszczyńska Sztuka Walki, Kung Fu Chan Shaolin Si i Dju Su.

Federacja 

   Z pisemnym wnioskiem o zatwierdzenie tych stopni wystąpił Dyrektor Techniczny Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki wielki mistrz Jacek Warchał 10 dan, pełniący również funkcję wiceprezesa

 Zarządu Głównego naszej Federacji. 

 

   

Pszczyńska Akademia Sztuk Walki

 z siedzibą w Pszczynie

 jest jedną z ponad 30 ogólnopolskich organizacji,

wchodzących w skład

Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki

 z siedzibą w Warszawie.

 Pszczyna

   Jej założycielem i przywódcą jest wielki mistrz Józef Brudny 10 dan. Ma on zarejestrowany 53-letni staż w prowadzeniu zajęć sztuk walki. Z uwagi na ogromne zasługi w rozwoju sztuk walki w Polsce nosi zaszczytny tytuł Prezydenta – Patriarchy naszej Federacji.


   Jest prekursorem wschodnich sztuk walki w Polsce i twórcą własnego stylu, który 28 listopada 1998 roku został uchwałą Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki zarejestrowany pod nazwą „Pszczyńska Sztuka Walki”.

 

   30 maja 1999 roku na specjalnym IX Festiwalu Dalekowschodnich Sztuk Walki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie mistrz Józef Brudny otrzymał najwyższy stopień mistrzowski 10 dan. Wraz z nim taki stopień otrzymało jeszcze trzech innych mistrzów:

  • Tadeusz Kochanowski (prekursor i pierwszy prezes Polskiego Związku Judo),
  • Krzysztof Kondratowicz (zmarły w 2010 roku prekursor jiu-jitsu i założyciel Polskiego Centrum Jiu-jitsu Goshin-ryu),
  • Ryszard Murat (założyciel stylu Karate Tsunami i prezes Zarządu Głównego Federacji).

 Festiwal

W 1999 roku, decyzją liderów różnych stylów popartą przez najwyższych dostojników państwowych

 i samorządowych: Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy - wraz z trzema innymi polskimi mistrzami – Józef Brudny otrzymał najwyższy stopień mistrzowski

10 dan. Certyfikat na ten stopień z podpisami liderów różnych stylów chińskich, japońskich, koreańskich, wietnamskich, filipińskich i innych wręczyli mu na IX festiwalu Instruktorów Sztuk Walki w Pałacu Kultury

 i Nauki w Warszawie przedstawiciele tych liderów sztuki walki oraz dostojników państwowych. Na fotografii scena z IX Zjazdu: przemawia prezes Zarządu Głównego Federacji soke Ryszard Murat 10 dan. Wielki mistrz Józef Brudny 10 dan siedzi pierwszy od prawej: obok wielkiego mistrza Tadeusza Kochanowskiego (założyciela i pierwszego prezesa Polskiego Zwiazku Judo)

i mistrza Jana Ślawskiego 8 dan (wieloletniego prezesa Polskiego Związku Judo).

   

   Wspomnieć warto, że na uroczystym Zjeździe Gali z okazji 25-lecia Federacji w dniu 29 maja 2011 roku we Wrocławiu wielki mistrz Józef Brudny w uznaniu swych zasług otrzymał symboliczną kamienną Tablicę Zasługi Federacji oraz – wraz z innymi mistrzami – specjalne gratulacje od Szefa Kancelarii Głowy Państwa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  

 

Brudny

Złotą Tablicę Zasługi Federacji otrzymuje legendarny wielki mistrz Józef Brudny 10 dan (Pszczyna), założyciel i lider Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki, pionier kung-fu w Polsce, wychowawca wielu instruktorów, filar Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki od początku jej działalności. Obok stoją: prezes Zarządu Głównego Federacji soke Ryszard Murat 10 dan (Warszawa) i konsultant Federacji ds. religijnych ksiądz O. Grzegorz Badziąg OFMCap. 5 dan (Kielce). Siedzą od prawej: wielki mistrz Nguyen Ngoc Noi 10 dan (Hanoi, przywódca stylu vinh xuan, wiceprezes Federacji), mistrz Truong Anh Tuan (Warszawa, kierownik oddziału stylu vinh xuan w Polsce), wielki mistrz Ewald Przewoźnik

10 dan (Gilowice).

     

   Wraz z nim na tym Zjeździe Gali we Wrocławiu podobne Tablice Zasługi Federacji i gratulacje otrzymali trzej inni mistrzowie Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki, posiadający najwyższy stopień 10 dan:

  • Przewoźnik Ewald – Gilowice
  • Syc Zbigniew – Pszczyna
  • Warchał Jacek – Jastrzębie Zdrój
 

Wrocław 

Scena sprzed rozpoczęcia Zjazdu Gali Federacji we Wrocławiu. Za stołem prezydialnym zasiedli – widoczni od lewej: Jarosław Duczmalewski 8 dan (Warszawa), Zbigniew Syc 10 dan (Pszczyna),

Jacek Warchał 10 dan (Jastrzębie Zdrój), Józef Brudny 10 dan (Pszczyna), Ewald Przewoźnik 10 dan (Gilowice), Truong Anh Tuan (Warszawa), Nguyen Ngoc Noi 10 dan (Hanoi), Tadeusz Kochanowski

10 dan (Warszawa), Paweł Nerć 8 dan (Nowy Dwór Mazowiecki), Mirosław Kuświk 10 dan (Kalisz).

   

  Na wniosek Dyrektora Technicznego Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki wielkiego mistrza Jacka Warchała 10 dan prezes Zarządu Głównego Federacji soke Ryszard Murat 10 dan zatwierdził również nadane w tej Akademii stopnie kyu (1-3 kyu). Jednak w niniejszym wykazie przedstawione są tylko zatwierdzone mistrzowskie stopnie dan.

 

Wykaz zatwierdzonych mistrzowskich stopni dan,
nadanych w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki od 2007 roku
(kolejność według stopni i alfabetycznego porządku nazwisk):


10 dan – PRZEWOŹNIK Ewald (ur. 1958) nadany 24-10-2009
10 dan – SYC Zbigniew (ur. 1969) nadany 24-10-2009
10 dan – WARCHAŁ Jacek (ur. 1964) nadany 24-10-2009


9 dan – KRUŁA Roman (ur. 1966) nadany 24-03-2007
9 dan – SYC Zbigniew (ur. 1969) nadany 24-03-2007
9 dan – WARCHAŁ Jacek (ur. 1964) nadany 24-03-2007


8 dan – BORYS Tadeusz (ur. 1960) nadany 05-12-2009
8 dan – DROŻNIAK Krzysztof (ur. 1971) nadany 05-05-2009


7 dan – BORYS Tadeusz (ur. 1960) nadany 12-04-2008
7 dan – BRUDNY Aleksander (ur. 1971) nadany 24-10-2009
7 dan – TRYBULSKI Robert (ur. 1972) nadany 05-12-2009


6 dan – KARAFA Andrej (ur. 1977) nadany 05-12-2009
6 dan - KOCZY Marek (ur. 1967) nadany 05-05-2009
6 dan – PRZYBYŁA Krystian (ur. 1971) nadany 05-05-2009
6 dan – TALAREK Marek (ur. 1978) nadany 05-12-2009
6 dan – TRYBULSKI Robert (ur. 1972) nadany 24-03-2007


5 dan – BARDOWA Mariusz (ur. 1974) nadany 24-04-2010
5 dan – CURZYDLO Pavel (ur. 1966) nadany 05-12-2009
5 dan – DATA Tomasz (ur. 1972) nadany 24-04-2010
5 dan – FABIJAŃSKI Mariusz (ur. 1975) nadany 05-12-2009
5 dan – KAPLAN Libor (ur. 1976) nadany 05-12-2009
5 dan – KARAFA Andrej (ur. 1977) nadany 24-03-2007
5 dan – KOCZY Marek (ur. 1967) nadany 24-03-2007
5 dan – KRĘTOSZ Krzysztof (ur. 1971) nadany 24-03-2007
5 dan – PRZYBYŁA Krystian (ur. 1971) nadany 24-03-2007
5 dan – ŚLIWKA Paweł (ur. 1970) nadany 14-03-2009
5 dan – TALAREK Marek (ur. 1978) nadany 24-03-2007


4 dan – BARDOWA Mariusz (ur. 1974) nadany 24-03-2007
4 dan – CURZYDLO Pavel (ur. 1966) nadany 18-11-2008
4 dan – DŹWIGAŁA Piotr (ur. 1974) nadany 12-04-2008
4 dan – FABIJAŃSKI Mariusz (ur. 1975) nadany 24-03-2007
4 dan – KIEŁBAS Sylwester (ur. 1976) nadany 05-12-2009
4 dan – KNAP Pavel (ur. 1972) nadany 05-12-2009
4 dan – KAPLAN Libor (ur. 1976) nadany 24-03-2007
4 dan – KNAP Pavel (ur. 1972) nadany 28-04-2007
4 dan – ŁUCZAK Franciszek (ur. 1966) nadany 05-05-2009
4 dan – WIĄCEK Mirosław (ur. 1978) nadany 05-12-2009


3 dan – DŹWIGAŁA Piotr (ur. 1964) nadany 25-04-2009
3 dan – DŹWIGAŁA Piotr (ur. 1974) nadany 24-03-2007
3 dan – GRAJDEK Marek (ur. 1967) nadany 25-04-2009
3 dan – KRAKOWCZYK Mirosław (ur. 1969) nadany 12-04-2008
3 dan – MICHALCZYK Maciej (ur. 1980) nadany 12-04-2008
3 dan – MICHALIK Leszek (ur. 1981) nadany 28-04-2007
3 dan – MOROŃ Adam (ur. 1971) nadany 28-04-2007
3 dan – MUCHA Bartosz (ur. 1981) nadany 24-04-2010
3 dan – OLESZCZUK Paweł (ur. 1977) nadany 24-03-2007
3 dan – PACZUŁA Marcin (ur. 1973) nadany 12-04-2008
3 dan – PALDUS Jan (ur. 1982) nadany 05-12-2009
3 dan – RZEŹNICZEK Bartosz (ur. 1978) nadany 24-04-2010
3 dan – SIKORA Jacek (ur. 1972) nadany 05-12-2009
3 dan – ŚMIETANA Remigiusz (ur. 1978) nadany 25-04-2009
3 dan – WIĄCEK Mirosław (ur. 1978) nadany 14-03-2009
3 dan – WŁOCHYŃSKI Maciej (ur. 1971) nadany 28-04-2007
3 dan – WOLWIAK Ireneusz (ur. 1968) nadany 25-04-2009
3 dan – WOŹNIAK Leszek (ur. 1970) nadany 28-04-2007
3 dan – ZOUHAR Martin (ur. 1973) nadany 05-12-2009


2 dan – BEHALEK Vladimir (ur. 1987) nadany 05-12-2009
2 dan – BEREZA Bartłomiej (ur. 1978) nadany 25-04-2009
2 dan – COPIJA Adam (ur. 1966) nadany 24-03-2007
2 dan – DZIURA Andrzej (ur. 1983) nadany 14-03-2009
2 dan – HANUS Sebastian (ur. 1981) nadany 14-03-2009
2 dan – IRLA Konrad (ur. 1983) nadany 05-12-2009
2 dan – KUŚKA Wioletta (ur. 1979) nadany 24-04-2010
2 dan – LISZKA Maciej (ur. 1980) nadany 25-04-2009
2 dan – NIERADKA Jacek (ur. 1981) nadany 24-04-2010
2 dan – PALDUS Jan (ur. 1982) nadany 28-04-2007
2 dan – PAWELEC Przemysław (ur. 1979) nadany 13-03-2010
2 dan – POLKOWSKI Tomasz (ur. 1976) nadany 05-12-2009
2 dan – RAJCHEL Bogdan (ur. 1980) nadany 14-03-2009
2 dan – RZEŹNICZEK Bartosz (ur. 1978) nadany 12-04-2008
2 dan – SEBESTA Petr (ur. 1964) nadany 25-04-2009
2 dan – SIKORA Jacek (ur. 1972) nadany 14-03-2009
2 dan – SIKORA Jacek (ur. 1982) nadany 24-04-2010
2 dan – TINKL Karel (ur. 1980) nadany 05-12-2009
2 dan – WOLLNY Jan (ur. 1971) nadany 28-04-2007
2 dan – WOLWIAK Ireneusz (ur. 1968) nadany 28-04-2007
2 dan – WORONOWSKI Mateusz (ur. 1983) nadany 24-04-2010
2 dan – ZOUHAR Martin (ur. 1973) nadany 28-04-2007


1 dan – BEHALEK Vladimir (ur. 1987) nadany 18-11-2008
1 dan – BEREZA Bartłomiej (ur. 1978) nadany 12-04-2008
1 dan – BIELAS Artur (ur. 1983) nadany 24-04-2010
1 dan – BRĄCZEK Damian (ur. 1969) nadany 25-04-2009
1 dan – CHOINA Grzegorz (ur. 1976) nadany 28-04-2007
1 dan – CHYSKI Paweł (ur. 1982) nadany 28-04-2007
1 dan – DAWID Sebastian (ur. 1977) nadany 28-04-2007
1 dan – DECYK Konrad (ur. 1978) nadany 28-04-2007
1 dan – DYBA Marek (ur. 1977) nadany 28-04-2007
1 dan – DZIUBELSKI Mirosław (ur. 1968) nadany 14-03-2009
1 dan – DZIURA Andrzej (ur. 1983) nadany 28-04-2007
1 dan – GĄSIOREK Monika (ur. 1985) nadany 12-04-2008
1 dan – IRLA Konrad (ur. 1983) nadany 12-04-2008
1 dan – JAROMIN Stanisław (ur. 1959) nadany 05-12-2009
1 dan – JĘDRZEJEK Katarzyna (ur. 1982) nadany 24-04-2010
1 dan – GWÓŹDŹ Janusz (ur. 1984) nadany 24-04-2010
1 dan – KĄDZIELA Dariusz (ur. 1970) nadany 12-04-2008
1 dan – KOLLAROVA Lucie (ur. 1985) nadany 25-04-2009
1 dan – KOŁECZKO Tomasz (ur. 1979) nadany 28-04-2007
1 dan – KOSTORZ Karolina (ur. 1985) nadany 25-04-2009
1 dan – KUŚKA Wioletta (ur. 1979) nadany 12-04-2008
1 dan – ŁOŻAŃSKA Agata (ur. 1991) nadany 24-04-2010
1 dan – MACHELSKI Grzegorz (ur. 1969) nadany 12-04-2008
1 dan – MAGNUCKI Adam (ur. 1986) nadany 25-04-2009
1 dan – MANDLA Janusz (ur. 1965) nadany 24-03-2007
1 dan – MARCZYKOWSKI Paweł (ur. 1955) nadany 24-04-2010
1 dan – NIERADKA Jacek (ur. 1981) nadany 12-04-2008
1 dan – NOSIADEK Bartosz (ur. 1984) nadany 28-04-2007
1 dan – PACZUŁA Marcin (ur. 1973) nadany 12-04-2008
1 dan – PASTERNAK Martin (ur. 1971) nadany 21-06-2008
1 dan – PAWELEC Przemysław (ur. 1979) nadany 14-03-2009
1 dan – PEGRIMEK Patrik (ur. 1978) nadany 12-04-2008
1 dan – POLKOWSKI Tomasz (ur. 1976) nadany 12-04-2008
1 dan – RAJCHEL Bogdan (ur. 1980) nadany 28-04-2007
1 dan – SAWKIEWICZ Tomasz (ur. 1967) nadany 25-04-2009
1 dan – SIKORA Jacek (ur. 1982) nadany 28-04-2007
1 dan – SIWARSKI Łukasz (ur. 1981) nadany 24-04-2010
1 dan – URBAŃSKI Krzysztof (ur. 1974) nadany 12-04-2008
1 dan – WALECZEK Krzysztof (ur. 1967) nadany 28-04-2007
1 dan – WORONOWSKI Mateusz (ur. 1983) nadany 12-04-2008
1 dan – ZIÓŁKOWSKI Piotr (ur. 1981) nadany 24-04-2010

 

   Tym samym spośród przedstawicieli Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki cztery osoby posiadają najwyższy mistrzowski stopień 10 dan:

  • BRUDNY Józef – Pszczyna (założyciel i główny mistrz tej Akademii)
  • PRZEWOŹNIK Ewald – Gilowice (rewident urządzeń łączności)
  • SYC Zbigniew – Pszczyna (instruktor sztuk walki)
  • WARCHAŁ Jacek – Jastrzębie Zdrój (pełnomocnik Zarządu Krajowego Rejestru Długów S.A.).

   W imieniu wszystkich osób ćwiczących różne style w sekcjach naszej Federacji składamy na ręce wymienionych przedstawicieli Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.




Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
1441922