Pfdssw
-strona główna

Największa organizacja sztuk walki, zrzeszająca ponad 30 związków różnych stylów


   

W Szczecinie zmarł jeden z pionierów

Karate Shotokan w Polsce

Jerzy Kwiatkowski 1 dan (1942-2017)

 Szczecin

     

Z wielkim żalem informujemy,

że w piątek 20 stycznia 2017 roku w Szczecinie

zmarł (rocznik 1942) - po długotrwałej chorobie - 

Nasz Kolega, Jerzy Kwiatkowski 1 dan Karate Shotokan,

były Dyspozytor w Zarządzie Portu Szczecin.  

   Najpierw trenował jako „Uke” w Ognisku TKKF „Orkan” w Szczecinie, które powstało w 1973 roku. Potem uczestniczył w treningach, prowadzonych przez trenerów z zagranicy: Austriaka - Wolfganga Hartingera, Czecha - Ivana Vlceka, Japończyka - Chiyomaru Shimoda oraz Serba - Vladimira Jorga.


   Kolega Jerzy Kwiatkowski był jednym z pierwszych w Szczecinie, który uruchomił kolejną sekcję Karate Shotokan, po sekcjach karate w Ognisku TKKF „Gryfia", Ognisku TKKF „Orkan” i w Wyższej Szkole Morskiej. Była to Sekcja Karate Shotokan, utworzona pod egidą Zarządu Portu Szczecińskiego – Ogniska TKKF „Portowiec". To pozwoliło Zarządowi Wojewódzkiemu TKKF w Szczecinie i Wyższej Szkole Morskiej zorganizować Pierwszy w Polsce Turniej Karate (I -sze nieformalne Mistrzostwa Polski w Karate).


   Utworzenie Sekcji Karate w Ognisku TKKF „Portowiec” pomogło nam też bardzo (jako organizatorom w pierwszym stadium rozwoju karate w Polsce w latach 70-tych), w staraniach w  Zarządzie Wojewódzkim TKKF w Szczecinie i w Zarządzie Głównym TKKF w Warszawie oraz w GKKFiT (Głównym Komitecie Kultury Fizycznej i Turystyki) w Warszawie o zorganizowanie i uznanie pierwszych formalnych w Polsce i uznawanych przez GKKFiT „Kursów dla Instruktorów Rekreacji w Karate”.


   Kolega Jerzy Kwiatkowski brał oczywiście udział jako kursant w tym Pierwszym w Polsce Kursie Instruktorów Rekreacji w Karate, który odbył się w Szczecinie, a zorganizowanym przez ZW TKKF pod kierownictwem mgr Grażyny Tałandziewicz z Zarządu Wojewódzkiego TKKF jako wykładowcy oraz Trenera Karate Wolfganga Hartingera 2 dan z Austriackiego Związku Karate (OKV).


   Wraz z nimi prowadziłem wspólnie te kursy, także jako wykładowca i instruktor  Karate Ceskego Svazu Judo a Karate. Na ten ogólnopolski kurs zaproszono także przedstawicieli z klubów karate AZS, co pozwoliło na rozwój karate poza TKKF. Na tym kursie Jerzy Kwiatkowski uzyskał formalne uprawnienia Instruktora Rekreacji Karate, potwierdzone przez Główny Komitet Kultury Fizycznej i Turystyki.


   Nadto Jerzy Kwiatkowski wydatnie pomagał też nam, organizatorom, swoją pracą w tworzeniu Centrum Karate Shotokan przy Zarządzie Wojewódzkim TKKF w Szczecinie.


   Pomagał również w organizacji wielu pokazów propagujących karate i w zawodach sportowych karate. Był sędzią na turniejach karate, a także uczestniczył przy organizacji egzaminów na stopnie uczniowskie i mistrzowskie jako Sekretarz w ”Komisji Nadawania Stopni” przy Centrum Karate Shotokan ZW TKKF w Szczecinie.


   Cześć Jego pamięci !

                                                                                            Centrum Karate Shotokan przy ZW TKKF w Szczecinie
                                                                                                 Były Przewodniczący Kazimierz Krukowski 7 dan
                                                                                                            Były Sekretarz Antoni Sinius 1 dan  
Użyte tu fotografie i teksty należą do właściciela tej strony.
Kopiowanie lub wykorzystywanie jakichkolwiek fotografii
lub fragmentów tekstu bez pisemnej zgody właściciela strony jest zabronione.
Naruszenie tych praw w razie ujawnienia grozi odpowiedzialnością cywilną i karną.
Odwiedzin:
1441969